داروسازی بالینی
  
 اطلاعاتی مفید برای دانشجویان داروسازی
 
آرشیو
 
چهارشنبه 15 آذر‌ماه سال 1385
کرم فمور femoe - غذاهای گرم و سرد در فرهنگ ایرانی
چندی پیش یکی از همکاران پدرم که در مورد کرم Femore از من اطلاعاتی خواست. این کرم در تبلیغی که در مجلات نظام پزشکی هم چاپ شده ادعا می کنه میتونه باعث افزایش میل جنسی خانمها بشه . با توجه به اینکه کلا این دسته چه داروئی و چه غیر داروئی کم هستند و اکثرا هم چندان موثر نیستند سعی کردم اطلاعات کاملتری رو در مورد این محصول بدست بیارم.
اول وارد خود سایت www.Femore.com شدم و دنبال ingredients یا همون مواد تشکیل دهندش گشتم . ماده اطلی بکار رفته در این کرم Cream اسید آمینه ای به نام Arginine هست که ایزومر چپ گردش یا همون L-Arginine استفاده شده . با جستجو در سایتهای تخصصی تر مکانسیم اونو انطور شرح دادهاند : که این ماده در بدن تبدیل به NO نیتریک اکساید شده که یک Vasodilator قوی هست و با افزایش جریان خون به اون موضع افزایش Arousal میشه (مکانیسمی شبیه سیلدینافیل- ویاگرا) در قسمت هشدار ها نسبت به مصرف این دارو در کسانی که HSV(herpes simplex virus) نوع 1 و 2 دارند هشدار داده بود. Labialis & Genital .دلیلش رو هم تاثیر کمکی اسید آمینه آرژینین در سنتز پروتئینهای ویروسی کر کرده بود .همونجا هم اشاره کرد که اسید آمینه Lysine مانع این کار میشه یعنی در واقع این دو تا اسید آمینه ضد هم عمل میکنند. اینو داشته باشید. چند روز بعد من برای یه تحقیق دیگه در مورد تب خال Canker Sore که عاملش معمولا HSV -I هست چند تا سایت رو ورانداز میکردم که یکیشون همین قضیه آرژینین و لایزین رو شرح داده بود و گفته بود غذاهایی مثل (شکلات.آجیل.نخود فرنگی.گندم کامل .. ) حاوی آرژینین زیاد هستند و غذائی مثل ماست لایزین زیاد داره که از آرزنین دارها نخورین و ماست بخورین!
روی همین حساب چند تا تئوری به ذهنم رسید.
ما توی فرهنگ بومی ایرانی چیزی به اسم گرمی و سردی داریم حتما از قدیمی تر ها شنیدین که تا یه چیزیمون میشه میگن گرمیت شده (یا گرمیت کرده یا گرمی گرفتی!) و چیزای سرد توصیه می کنند . ممکنه واقعا این ریشه ای توی همین اسید های آمینه داشته باشه.
از طرفی می گن طرف ماسته! خوب شاید ماست با مهار آرژینین باعث کاهش Libido هم میشه؟!
خوشحال میشم نظرتون رو بشنوم
و لیست غذاهایی که به نظر قدیمیهاتون سرد یا گرم هستند.
برای اینکه بحث خیلی هم غیر علمی نشه چند تا دارو که بر روی libido موثر هستند ذکر میکنم :
افزایش میل جنسی : Trazodone . imipramin(in female only) -Aphrodit(planet mixture) Yohimbine. Drop Spanish Fleage -Cream Femore- Drop napahazolin olraly
دارویی مثل سیپروهپتادین برای پوشاندن عوارض Sexual Dysfunction داروهای ضد افسردگی از نوع SSRIs
کاهش میل جنسی : خیلی از داروهای ضد افسردگی مهمترینها فلوکستین .فیناسترید در آقایون . مهار کننده های Mao . داروهای فشار خون عمدتا باعت Impotence میشن که با قضیه لیبیدو یکمی فرق می کنه .سیپروترون استات . فلوتامید . ...

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 220716


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها